Menu
Fethiye’de Gezilmesi Gereken Yerler

Türkiye’nin yaradılış bakımından en güzel yerlerinden beri olan Fethiye’de gezilecek yerler, hem mistik hem tropikal havadadır. Yarı tropik havaya ve canlı bitki örtüsüne sahip olmasıyla, dünyadaki sayılı turistik bölgelerinden biridir. Turizm sektöründe yerli ve yabancı turistleri çeken eşsiz güzelliğiyle, dünya üzerinde ayrıcalıklı nadir yapılardan biri olarak, dikkatleri üzerine çekmektedir. Pek çok uluslararası basın organı tarafından dünyanın en güzel kumsalı olarak seçilmiş Ölüdeniz, Fethiye merkezine yalnızca 13 km uzaklıktadır.

Hem dalgasız hem sakin özelliğiyle, dünyanın sayılı denizleri arasında bulunan Fethiye’de, aynı zamanda yeşilin bin bir tonunu da içinde barındırmaktadır. Su altı kaynaklarının oluşturduğu doğal akışla birlikte, kendini devamlı temizleyen nadir plajlar arasında yer almaktadır.

Fethiye’de Yapılabilecek Su Aktiviteleri

Dünya çapında üne kavuşan plajıyla ilgi odağı olan Fethiye’ye geldiğiniz andan itibaren, havaalanından araç kiralama yapabilmeniz mümkündür. Ülkemizde denize girilecek en temiz ve en güzel plajlardan biri olduğundan, gezi rehberlerine sıklıkla konu olmaktadır. Oldukça ince bir kuma sahip uzun sahiliyle, sadece Fethiye’de değil, ülkemizde de denize girilecek en güzel yerlerdendir.

Antik zamanlardan beri Fethiye, Güneş ve ışık diyarı olarak anılmaktadır. Büyüleyici güzelliğiyle, tarihin her döneminde ilgi görmüş yerlerin başında gelmiştir. Babadağ’ın eteklerinde yapılabilecek en popüler aktivitelerden biri denildiğinde, yamaç paraşütü etkinliklerine katılan yerli ve yabancı turistlerin en özel anlarını kalıcı hale getirebilmeleri burada yapılabilmektedir. Yamaç paraşütü esnasında çekilen fotoğraflarla, bu anları gökyüzünde uçarken ölümsüzleştirmeleri, özellikle yaz aylarında kaçınılmazdır.

Fethiye merkezde yer alan mavi bayraklı plajlarıyla, tertemiz denizin ve kumsalın tadını çıkarmak, son derece keyiflidir. Plajların çevresinde bulunan restoranlar, kafeler, plaj kulüpleri, eğlence mekanları ve su sporlarıyla çevrili bir tatil, misafirleri beklemektedir. Marin rent a car hizmetleriyle de buralarda bir yerden bir yere giderken en kolay ulaşımı sağlamaktadır.

En uzun plajların burada bulunmasıyla birlikte, nisan ve kasım aylarında deniz kaplumbağalarının yumurtladığı alanlardan biri olmasıyla, Çalış plajı tam anlamıyla cennetten bir köşedir. Gün boyunca uçurtma ve rüzgar sörfü yapılabilir ayrıca deniz paraşütü gibi onlarca su aktivitesiyle kaliteli vakit geçirilebilir.

Fethiye Tatilinde Tarihsel Dokunun Hissedileceği Yerler

Doğayla el ele bir şehrin güzide ilçelerinden biri diye bilinen mavi ve yeşilin dans ettiği topraklarda, rüzgarın esintisine kapılarak, kendinizi Fethiye’ye bırakabilirsiniz. Tarihin gizemini hala koruduğu yerleri dolaşarak, kültürel bir seyahatin de yapılabileceği alanları ziyaret ederek, bu bambaşka atmosferi soluyabilirsiniz. Sunduğu görsel şölenle beraber, inşa edildiği zamanda işlevsel bir konumda bulunmasının yanında, kusursuz bir manzaranın keyfinizi çıkarabileceğiniz yerlerdendir.

Tarihi gezintileri ve tatili bir araya getirmek isteyenlerin, burada en sevdiği aktivitelerden biri antik kent gezintileridir. Tarih boyunca pek çok uygarlığa ve kültüre ev sahipliği yapan Fethiye’de gezilecek antik kentler, adeta yağlı boya tablolarını andırmaktadır. Fethiye Körfezi’ni içinde barındıran bu manzara, seyrine doyulamayacak kadar biricik güzelliktedir.


Whatsapp Destek

Sevda S....

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?